Akce v červnuNahoru

Škola v přírodě 2018

Škola v přírodě 2018Další fotky

V letošním školním roce jsme vyrazili na školu v přírodě do malebného místa v Lužických horách Kytlice. Děti ze školy i školky si to krásně užily nejen díky pěknému počasí.

Florbalový turnaj

Florbalový turnajDalší fotky

Ve dnech 11.6. a 13.6. 2018 se už druhým rokem uskutečnilo přátelské utkání ve florbale s dětmi ze ZŠ Česká.
V pondělí jsme vyrazili s jedním týmem starších dětí a ve středu s dvěma týmy mladších žáků.
Všichni naši sportovci předvedli skvělé výkony a hlavně si to parádně užili 😊.

Akce v květnuNahoru

Plackohraní

PlackohraníDalší fotky

v rámci oslav Dne dětí jsme se zúčastnili akce "Plackohraní". Žáci si za asistence pozvaného lektora vyrobili placky, klíčenky i zrcátka podle vlastního návrhu.

Dlouhomostecké divadelní hrátky 2018

Dlouhomostecké divadelní hrátky 2018Další fotky

Ve středu 23. května se konal 9. ročník Dlouhomosteckých divadelních hrátek. Akce se zúčastnilo 9 souborů (180 dětí) a bylo předvedeno 11 vystoupení. V porotě zasedli: Lídie Vajnerová (IQ landia), Ladislav Ondráček (ředitel castingové agentura), Kateřina Janečková (česká herečka), Anna Julie Slováčková (zpěvačka, herečka), Milan Peroutka (zpěvák, herec, moderátor)
Byly vyhlášeny tři nejlepší herecké výkony: 1. místo David Košák - ZŠ Dlouhý Most !!!!;
2. místo Barbora Kafrová - VeseláMalina; 3. místo - Klaudie Buchvaldová - Amos
Celkové vyhodnocení: 1. místo Dráček - ZŠ Dlouhý Most!!!!;
2. místo Amos - ZŠ Husova Liberec; 3. místo - VeseláMalina - ZŠ Aloisina Výšina Liberec

Reportáž z Hrátek: zprávy z Libereckého kraje 25. 5. 2018 5.59 https://www.youtube.com/watch?v=cyqLsublc2Y

Vystoupení ke Dni matek - 13. 5.

Vystoupení ke Dni matek - 13. 5.Další fotky

Druhou květnovou neděli vystoupil dramatický soubor Dráček se svým vystoupením Princezna a opičák před veřejností. Zároveň se na počátku akce představil hudební soubor Notičky.

Akce v dubnuNahoru

Škola na zkoušku

Škola na zkouškuDalší fotky

Ve středu 4. dubna si zkusili předškoláci z naší mateřské školy, co je bude čekat po nástupu do školy. Na hodinu se z nich stali školáci a s paní ředitelkou si hodinu náramně užili.

Akce v březnuNahoru

Projektový den - Mařeny si oheň vzal a jaro tu zanechal

Projektový den - Mařeny si oheň vzal a jaro tu zanechalDalší fotky

Před prázdninami jsme ve středu 28. 3. přivítali jaro projektovým dnem. Spojili jsme svátky jara s Dnem učitelů a celý den si báječně užili!

Akce v únoruNahoru

Masopust je tady zas, copak asi čeká nás?

Masopust je tady zas, copak asi čeká nás?Další fotky

Jako každoročně jsme s žáky školy věnovali jeden den masopustnímu veselí. V pátek 16. února přišly děti do školy v maskách a začal pravý masopustní rej. Nejprve se děti po skupinách pustily do vědomostních kvízů, které se týkaly masopustu a tradic kolem něj. Po svačince, kde nechyběly koblihy a výtečný koláč, který dětem upekla maminka Báry, následovala beseda s panem Olekšákem. Žáci se spolu s ním zamysleli nad sebou, nad svým chováním k ostatním lidem a popovídali si o tradicích. Nechyběla ani vlastnoruční tvorba Moreny a maškarní rej v tělocvičně, kde se na závěr vyhodnotily nejlepší masky.

Žijeme olympiádou

Žijeme olympiádouDalší fotky

I naše škola žije ZOH 2018 v Pchjongčchangu. S olympijskou tématikou se žáci potkávají ve všech vyučujících předmětech. Společně fandíme, počítáme medaile českých sportovců, tvoříme a užíváme si atmosféru tohoto sportovního svátku.

Lezecká stěna - Makak

Lezecká stěna - MakakDalší fotky

První únorový den zahájili žáci 2. a 4. ročníku návštěvou horolezecké stěny v Jablonci nad Nisou. Žáci prvního ročníku ve stejné době absolvovali bruslení a návštěvu solné jeskyně.

Akce v lednuNahoru

Vysvědčení s domácími mazlíčky

Vysvědčení s domácími mazlíčkyDalší fotky

Středa 31. 1. 2018 nebyla pro školáky obyčejným školním dnem nejen proto, že se v tento den rozdává pololetní vysvědčení. Pozvání na besedu do školy přijala paní veterinářka, Monika Poeková, která si pro děti připravila zajímavé vyprávění o domácích zvířátkách. Děti pracovaly ve skupinách, a tak se zvířátka objevila i v dalším bloku, kde se zpívalo a vše bylo doplněno ještě o pohybovou část.

Akce v prosinciNahoru

Vánoce ve světě

Vánoce ve světěDalší fotky

Poslední školní den v roce 2017 jsme zasvětili Vánocům. Nejprve jsme si pověděli o Vánocích ve světě, někteří žáci měli připravené poutavé referáty. Později se děti rozdělily do skupin, kde si vytvořily přáníčka ve tvořivé dílně, zazpívaly koledy známé ve světě a v tělocvičně si zasoutěžily. Pozvání přijal v tomto adventním čase s vánočním povídáním pan Olekšák z místní farnosti.

Vánoční besídka 20. 12. 2017

Vánoční besídka 20. 12. 2017Další fotky

Ve středu 20. 12. proběhla již tradiční vánoční besídka, kde svá představení předvedli žáci všech tříd, pěvecký sbor Notičky a dramatický kroužek Dráček.

Vašík Poek - 2. místo ve výtvarné soutěži "Buď vidět nejen na podzim"

Vašík Poek - 2. místo ve výtvarné soutěži "Buď vidět nejen na podzim"Další fotky

Žáci naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže "Buď vidět nejen na podzim", kterou pořádal Tým silniční bezpečnosti. Václav Poek z 3. ročníku se umístil na druhém místě. V pátek 15. 12. se zúčastnil slavnostního předávání cen v kavárně Pošta v Liberci. GRATULUJEME!!!

Vánoční jarmark 2017

Vánoční jarmark 2017Další fotky

V úterý 12. 12. a ve středu 13. 12. naše základní a mateřská škola uspořádala opět v obci Dlouhý Most svůj tradiční vánoční jarmark. Setkání všech proběhlo opět v příjemné adventní náladě.

Projektový den - Čertí IQ olympiáda

Projektový den - Čertí IQ olympiádaDalší fotky

V pátek 1. prosince se naše základní škola proměnila v peklo. Žáci co by malí čertíci mezi sebou bojovali ve znalostech. Mezi povinné disciplíny Patřilo např. "Čerte, riskuj!", "Čerte, nezlob se!", Čertí pexeso" atd..nechyběla pochopitelně ani nadílka od samotného Mikuláše, který přišel do školy v doprovodu andílka a legračního čerta.

Akce v listopaduNahoru

Jarmarkové tvoření 2017

Jarmarkové tvoření 2017Další fotky

Děkujeme všem maminkám za pomoc při dokončení výrobků na vánoční jarmark.

Slavnostní předávání Slabikáře

Slavnostní předávání SlabikářeDalší fotky

Pátek 24. 11. 2017 byl pro naše prvňáčky výjimečným dnem. Za přítomnosti rodičů a dětí ze školky je král po splnění úkolů pasoval na čtenáře a spolu s princeznou jim předali Slabikář.

Zdravý zoubek ve škole

Zdravý zoubek ve školeDalší fotky

V pátek 3. 11. jsme opět po roce přivítali studenty SZŠ v Liberci s preventivním programem Zdravý zoubek.

Akce v říjnuNahoru

Projektový den - Dýňování, aneb co víte o dýních

Projektový den - Dýňování, aneb co víte o dýníchDalší fotky

V pátek 20. října jsme uskutečnili první projektový den v tomto školním roce s názvem Dýňování, aneb co víte o dýních. Projekt jsme zahájili přednáškou o zdravé výživě s vyplňěním pracovních listů. Tímto děkujeme lektorce p. Ireně Šedivé za pěkně připravenou besedu. Poté se žáci, kteří byli předem rozděleni do skupin, postupně vystřídali na třech stanovištích: 1. Dlabání dýní; 2. Jak roste dýně - výtvarné práce; 3. Opičí dráha mezi dýněmi. A že dýně lze využít i v kuchyni děti nakonec zjistily tak, že ochutnaly i nejrůznější pokrmy z dýní a cuket.

Výuka výtvarné výchovy

Výuka výtvarné výchovy  Další fotky

Naše krásné okolí školy a pěkné podzimní počasí vylákalo ven i žáky 4. a 5. ročníku.

Na lezecké stěně

Na lezecké stěněDalší fotky

Dne 12. 10. navštívila třetí třída (3. a 5. ročník) Lezeckou arénu MAKAK v Jablonci nad Nisou. Za doprovodu úžasných maminek p. Poekové, p. Simethové a p. Havránkové si děti užily skvělé dopoledne plné výstupů na 11 m vysokou lezeckou stěnu. Stejný program ještě tento rok čeká žáky 2. třídy, tj. 2. a 4. ročníku.

Akce v záříNahoru

Na skok v první třídě

Na skok v první tříděDalší fotky

Prvňáčci a jejich první písmenko...