ZŠ a MŠ
Dlouhý Most
ZŠ a MŠ Dlouhý Most

Třídní schůzky v základní škole - čtvrtek 25. dubna v 16:00 hodin.

Režim dne

Režim dne je přizpůsoben podmínkám mateřské školy, respektuje dobu příchodu a odchodu dětí, jejich věkové zvláštnosti, potřeby, biorytmus a náročnost prováděných činností.

Provoz MŠ

Mateřská škola se odemyká v 6:30 a zamyká v 16:30 hodin.

Nástup dětí

Děti jsou přijímány v době od 6.30 do 8 hodin, po dohodě s učitelkou mohou rodiče přivést dítě v domluveném čase.

Spontánní hry

Probíhají po příchodu dětí, při pobytu venku a v odpoledních hodinách před odchodem domů (dle potřeb, věku a schopností dětí).

Činnosti řízené pedagogem

Činnosti jsou zařazované denně podle potřeb, věku a schopností dětí a vlastního zájmu se řízených činností zúčastnit.

Pohybové aktivity

Jsou součástí každodenního pobytu v průběhu celého dne.

1 - 2x týdně řízené tělovýchovné činnosti zaměřené na cvičení na nářadí, na prvky sportovních her apod.

Pobyt venku

Je organizován mezi 9.30 - 11.30 hodin dle věku, počasí a stavu ovzduší, při příznivém počasí i odpoledne.

V letních měsících je provoz přizpůsoben tak, aby činnosti byly přenášeny ven co nejvíce.

Pobyt venku může být zkrácen nebo zcela vynechán pouze při mimořádně nepříznivých klimatických podmínkách a při vzniku smogové situace.

Odpočinek

Vychází z individuálních potřeb dětí. Mladší děti odpočívají v postýlkách při čtené nebo reprodukované pohádce,  mohou mít u sebe svoji oblíbenou hračku - plyšáka. Starší děti odpočívají na podložkách nebo mají po obědě klidový režim (malování, prohlížení knih, puzzle, modelování apod.).

Stravování

Strava je připravována ve školní jídelně. Doba podávání stravy je neměnná. Vzhledem k rozložení tříd je oběd postupně vydáván v jednotlivých třídách.

• Dopolední svačina: 8.30 - 9.00 hodin
  • Oběd: 11.15 - 11.45 hodin
  • Odpolední svačina: 14.00 - 14.30 hodin
  • Kuchařky jídlo vydávají, děti jsou vedeny k samostatnosti, starší děti se obsluhují samy se svačinou i polévkou, mladším pomáhají p. učitelky.
  • Časový odstup mezi jídly je do 3 hodin.

Pitný režim

Děti mají po celý den k dispozici různé nápoje, které se obměňují (čaje ovocné, bylinné, pitná voda, šťávy, džusy).  Pití mají děti ve své třídě v průběhu celého dne jak ve ve vlastní plastové lahvi, tak je k dispozici v každé třídě džbán s nápoji (voda, čaj, ochucená voda). K svačině a obědu děti pijí z hrnků.

Způsob nakládání s prádlem

Lůžkoviny jsou měněny každých 21 dnů, nebo podle potřeby. Ručníky se obměňují každý týden, pyžama si děti berou domů vyprat jednou týdně vždy v pátek.

Prádlo je práno ve vlastní prádelně a uloženo k tomu určených a větratelných skříních.

Ozdravná opatření

Pravidelně je sledováno vytápění a provádí se větrání místností. Přímé větrání – v době při pobytu dětí venku.

Každodenní zaměření na zdravotně tělovýchovnou činnost.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

dnes, sobota 27. 4. 2024