ZŠ a MŠ
Dlouhý Most
ZŠ a MŠ Dlouhý Most

Třídní schůzky v základní škole - čtvrtek 25. dubna v 16:00 hodin.

Testování ve škole od 12. 4. 2021

Testování antigenními testy

1. Termín a frekvence testování
  • Testování dětí v MŠ a žáků v ZŠ bude probíhat pravidelně dvakrát týdně vždy v pondělí a ve čtvrtek.
  • Testování se provádí bezprostředně po příchodu dětí a žáků do školy.
  • Pokud se žák nebude moci zúčastnit testování v určený den, bude se testovat v první den jeho přítomnosti. Dále pokračuje dle rozvrhu testování s ostatními.
  1. Prostory pro testování

Každý testovaný bude mít připravené místo k sezení a odkládací plochu, budou dodrženy rozestupy alespoň 1, 5 metru. Děti se budou řídit pokyny dohlížejících osob.

Všem zúčastněným budou zajištěny podmínky pro testování v prostorách budovy následovně:

• Děti z mateřské školy se testují přímo v mateřské škole v oddělení Ferdů, kde dohlížejícími osobami budou paní učitelky.
  • Žáci 1. ročníku se po přezutí přesunou do horního prostoru kabinetu, kde je dětem k dispozici dohlížející osoba -  Martina Krausová.
  • Žáci 2. a 3. ročníku se po přezutí přesunou do školní družiny, kde je dětem k dispozici dohlížející osoba -  Hana Vykoukalová.
  • Žáci 4. a 5. ročníku se po přezutí přesunou tělocvičny, kde je dětem k dispozici dohlížející osoba -  Beáta Ceéová.
  1. Testování s asistencí třetí osoby

V případě testování dětí a žáků s asistencí 3. osoby (rodič) je třeba zajistit oddělení těchto osob od ostatního personálu, dětí a žáků. Každá asistující osoba má po celou dobu přítomnosti v budově nasazený respirátor a dodržuje všechna hygienická opatření.

• Děti z mateřské školy se za přítomnosti třetí osoby testují v oddělení Sluníček.
  • Žáci 1., 2. a 3. ročníku se za přítomnosti třetí osoby testují na chodbě školy.
  • Žákům 4. a 5. ročníku není asistence 3. osoby povolena, předpokládá se, že vše zvládnou sami.

Dohlížející osoby jsou obeznámeny s postupy při testování a jsou připraveny dětem a žákům pomoci, poradit, uklidnit.

1. Průběh testování LEPU testem
  • Před testováním si každý testovaný vydezinfikuje ruce.
  • Dohlížející osoba informuje testovaného o průběhu odběru.
  • Testovaný si stáhne roušku a provádí samoodběr dle pokynů.
  • Žáci a děti čekají na svém místě na uplynutí 15minutového limitu.
  • Pokud je výsledek negativní, testovaný odchází do své třídy.
  • Pokud je výsledek pozitivní, testovaný odchází s doprovodem do izolační místnosti, kde vyčká příchodu rodičů.
  • Následné kroky v případě pozitivního testu najdete v příloze.
  • V přílohách naleznete také instruktážní video, manuál a výklad. V případě nejasností se na nás obraťte, ale věřím, že vše zvládneme.

Testování se neprovádí u žáků, kteří prodělali onemocnění COVID-19 a od konce prvního pozitivního testu neuplynulo více než 90 dnů. Tuto skutečnost musí osoba prokazatelně doložit (potvrzení od lékaře, lékařská zpráva, zpráva z laboratoře v listinné či elektronické podobě).

Instruktážní leták k testování

Postup při testování

testovani-instruktazni-letak-lepu.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,67 MB

testovani-prehled-navaznych-postupu-6-4-21.pdf

Datum vložení: 7. 4. 2021 20:24
Datum poslední aktualizace: 8. 4. 2021 12:00

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

pondělí 29. 4. zataženo 19/8 °C